کاشت مو در سنین بالا

کاشت مو در سنین بالا

سن می تواند در نتیجه کاشت مو تاثیر گذار باشد همانطور که عواملی مانند کیفیت موهای بانک مو ، مرکز کاشت مو و جنس  موهای شما در این امر مهم  می باشد

سن افراد به خودی خود نمی تواند مانعی برای پیوند کاشت مو باشد. بنا به بررسی های انجام شده پیوند مو در افراد مسن نسبت به جوانان نتایج رضایت بخش تری داشته است به طوری که این پیوند در سنین بالای ۷۰ سال ایده آل می باشد.
انجام پیوند موی طبیعی در چه زمانی از نظر سنی مناسب تر است؟

برخی از مردانی که دچار ریزش مو می شوند در همان ابتدای این فرآیند به دنبال راههایی جهت درمان آن برمی آید که زیبایی موقت و نسبی چهره را به همراه دارد . برخی دیگر از مردان نسبت به ریزش مو بی تفاوت بوده و تا سنین بالا اقدامی جهت درمان آن نمی کنند. به طور معمول ریزش مو از سنین نوجوانی تا میانسالی(حدودا ۴۰تا ۵۰سالگی) اتفاق می افتد.

چه موقع مرد میانسال تصمیم به انجام پیوند موی طبیعی بگیرد؟

مردان در سنین میانسالی (بالای ۵۰سال) قبل از انجام پیوند موی طبیعی با پزشک نکاتی را مشورت کند:

هدف از انجام پیوند مو مشخص باشد و اهداف معقول و شدنی باشند به عنوان مثال شخصی که در سن ۶۰ سالگی است توقع داشتن موی جوان از پیوند مو ، دور از ذهن است .
در اولین مرحله پیوند موی طبیعی، موهای شخص از پشت سر آنها برداشته می شود و از آنجا که افراد مسن تر دارای حجم موی کمی هستند تعداد گرافت قابل پیوند در نواحی طاسی را محدود می کند. البته این مساله برای افراد در همین مرحله نیز رضایت بخش می باشد و مشکل طاسی آنها را تاحدودی برطرف می کند. طبق مطالعات علمی که تحت عنوان “less is more strategy” می باشد انسان نمی تواند بین حجم موی سر ۵۰% وحجم موی ۱۰۰% تفاوتی قائل شود.

http://nayzi-clinic.com/wp-content/uploads/2017/06/%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D9%85%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7.jpg

پیوند موی طبیعی در افراد مسن چه محدودیتهایی دارد؟

در ابتدا پزشک متخحصص قبل از انجام پیوند موی طبیعی درباره سلامت فرد مسن مطالعه می کند و اگر فرد دچار بیماری باشد آن را کنترل کرده و با پزشک متخصص مشاوره می کند و در صورت لزوم ارجاع می دهد. به طور معمول هر نوع بیماری برای این پیوند مشکل خاصی ایجاد نمی کند این کنترل جهت جلوگیری از بروز احتمال خطر می باشد. فرد موظف است در صورت وجود بیماری مخصوصا بیماری های مزمن و مصرف دارو حتما به اطلاع پزشک متخصص پیوند مو برساند. این حساسیت بدان جهت است که در صورت داشتن بیماری نظیر بیماری های قلبی، فشار خون و اختلالات خونی پیوند مو در پروسه دو مرحله ای یا بیشتر انجام شود. در برخی موارد هم داروهایی نظیر آسپرین،وارفارین برای کاهش انعقاد خون قبل از انجام پیوند مو داده می شود.

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − یک =