آزمایش های قبل از ازدواج

آزمایش های قبل از ازدواج

رابطه بین گروه خونی و ازدواج

ارتباط بین گروه خونی و ازدواج ، یکی از پرسش هایی است که بیشتر زوج های جوان در ذهن دارند و به دنبال آن می باشند . یکی از سوالات این است که افرادی که دارای گروه های خونی مشابه هستند می توانند با هم عقد کنند؟ و دوم، با چه گروه های خونی بهتر است ازدواج کنیم ؟ در این مقاله پاسخ این سوالات داده شده است .

گروه خونی چیست ؟

گروه های خونی راهی برای قسمت بندی خون افراد می باشد . هم چنین این تقسیمات طبق وجود یا عدم وجود پادگن های موروثی خاصی بر روی سطح گلبول های قرمز صورت می گیرد طبق این تقسیمات ، خون همه انسان ها به چهار گروه
A, B, AB, O و گروه های منفی و مثبت تقسیم می شود .
برای مثال فردی که بر روی گلبول های قرمز خود آنتی ژن A را بروز می دهد دارای گروه خونی A می باشد .
کسی که هیچ کدام از این آنتی ژن ها را نداشته باشد گروه خونی اش AB است و کسی که دارای هردو پادگن دارای گروه خونی O می باشد .

ارتباط بین گروه خونی افراد و ازدواج

پس از اتمام مراحل خواستگاری و بله برون ، در صورت جاری شدن خطبه عقد ، زوجین به دفاتر ثبت ازدواج می روند . در چنین حالتی به شما یک معرفی نامه عکس دار تحویل داده می شود تا جهت انجام آزمایشات قبل از ازدواج به مراکز آزمایش خون  یا یک آزمایشگاه خوب در اصفهان  مراجعه نمایند. اما آزمایشات انجام گرفته شده به گروه خونی شما هیچ ارتباطی ندارد . زیرا گروه های خونی برای وصلت افراد ، هیچ مانعی به وجود نمی آورند و افراد می توانند با هر گروه خونی با یکدیگر ازدواج کنند .
اما در صورتی که بیماری های ژنتیکی وخطر ابتلای جنین به تالاسمی وجود داشته باشد ، لازم است که زوجین برای جلوگیری از تالاسمی ، آزمایش خون را قبل از عقد در یک آزمایشگاه خوب در اصفهانانجام دهند . هم چنین توصیه می شود که تمام افراد قبل از ازدواج برای جلوگیری از بیماری های ژنتیکی ، آزمایشات ژنتیک را انجام دهند .

آزمایشهای-قبل-از-ازدواج

آزمایشات قبل از عقد هیچ ارتباطی به گروه خون افراد ندارد و هم چنین آزمایش ژنتیک را شامل نمی شود . اما پیش از عقد ، در همان مراکز انجام آزمایشات یا آزمایشگاه خوب در اصفهان در برخی از موارد و برای بعضی از زوجین ، متخصصان به عروس و داماد با توجه به شرایطی که دارند پیشنهاد می کنند که نسبت به انجام مشاوره ژنتیکی اقدام کنند .

زوج هایی که نسبت فامیلی باهم دارند .
یک نفر از زوجین ، مبتلا به اختلالات ژنتیکی باشد .
زوج جوانی که یک نفر از اعضای درجه یک فامیل آن ها مبتلا به اختلالات ژنتیکی می باشد .
خانم هایی که سن آن ها کمتر از 18 سال یا بیشتر از 33 است و هم چنین قصد ازدواج دارند .
زوج جوانی که محل کار آن ها در مراکز حساس و پرخطر می باشد و با مواد شیمیایی و یا هسته ای سر و کار دارند .

منظور از این که گروه خونی عروس و داماد به هم نخورده است ، چیست ؟

همان طور که در قسمت قبل گفته شد ، گروه خونی به ازدواج هیچ ارتباطی ندارد اما امکان دارد که این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که منظور از این که می گویند گروه خونی عروس و داماد به هم نخورده است ، یعنی چه ؟
باید گفت که این واژه ، به بعضی از نتایج که در آزمایشات قبل از عقد تشخیص داده می شود اشاره دارد . هنگامی که در یکی از افراد و یا اقوام خود بیماری هایی مانند تالاسمی که از طریق ژن انتقال پیدا می کند وجود داشته باشد ، از طریق آزمایشات خونی بررسی می شود که احتمال ابتلای فرزند آن ها به آن بیماری ها چه قدر می باشد .
در صورتی که میزان ابتلا به این بیماری ها بالا باشد به آن ها پیشنهاد می شود که عقد نکنند و درباره عواقب بچه دار شدنشان به آنها هشدار داده می شود .

آزمایش عروس و داماد قبل از ازدواج

آزمايش عدم اعتياد : معمولا آزمايش ادرار را براي تست اعتياد می گیرند . هم چنین براي آزمايش لازم نیست که فرد ناشتا باشد ، اما باید از خوردن قرص هايي مانند كدئين و يا شربت هاي مسكن و همين طور گياهان دارويي ، به مدت 72 ساعت قبل از انجام آزمايش اعتياد پرهیز کند .
آزمايش عدم ابتلا به بيماري سيفليس : اگر چه بيماری های مقاربتی خطرناك بسیار زيادی وجود دارد اما آزمايش ازدواج تنها ابتلا به سفليس مورد بررسی قرار می گیرد .

آزمايش عدم ابتلا به تالاسمی : تالاسمی نوعی بيماری می باشد كه بيمارانی که به آن مبتلا هستند را از ساختن هموگلوبين كافی در گلبول های قرمز باز می دارد .
تزريق واكسن كزاز : واكسن كزاز در زمان مراجعه برای آزمايش ازدواج به زوجين تزريق می گردد .

آزمایش اعتیاد قبل از ازدواج

تشکیل خانواده یکی از اهداف اصلی ازدواج می باشد که یکی از مراحل ثبت عقد رسمی در محضر است برای این منظور انجام برخی از آزمایشات مربوطه از جمله آزمایشات قبل ازدواج ضروری و آزمایشات قبل ازدواج تکمیلی اعمال آن اجباری می باشد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در جهت آزمایش های اعتیاد قبل ازدواج بهتر است به یک آزمایشگاه خوب در اصفهان مراجعه شود. آزمایشگاه دکتر قاضی عسگر در اصفهان ارائه دهنده بهترین خدمات می باشد. تلفن تماس ٣٤٤١٠٤٤٢-٠٣١ و راههای ارتباطی تلگرام و اینستاگرام قرار داده می شود تا از خدمات آن بهره مند شوید.

آزمایشات قبل ازدواج ضروری

  • آزمایش اعتیاد از آقا و خانم
  • آزمایش سیفلیس از آقا
  • آزمایش تالاسمی از آقا و خانم
  • واکسن کزاز برای خانم ها

شایان ذکر است که گفته شود آزمایشات قبل ازدواج تکمیلی به منظور اطمینان از صحت طرفین توصیه می گردد ، مثلا ممکن است آقایی به طور مادر زاد فاقد بیضه باشد، که برای این پروسه حتما باید به پزشک معالج مراجعه نماید. در چنین حالتی پزشک یک آزمایش را در آزمایشگاه خوب در اصفهان تجویز می نماید.

آزمایش-اعتیاد-قبل-ازدواج

معضلات اعتیاد

عامل اصلی طلاق در بیشتر جوامع اعتیاد می باشد علاوه برآن که اثرات مخربی بر جسم فرد می گذارد باعث ایجاد علائمی می شود از جمله نازایی ، تنبلی کبد ، ورم کلیه ها ، تاثیر منفی بر روح و روان فرد، برهم خوردن تعادل روانی، ضعف اراده، عدم مسئولیت پذیری، عصیانگری، معضلات خانوادگی، عدم تربیت فرزندان و در نتیجه طلاق می گردد.

آزمایش اعتیاد

در این آزمایش از آقا و خانم تست ادرار گرفته و به بررسی وجود ترکیبات مواد مخدری در آن اعمال می شود. در قدیم نمونه گیری ادرار در آزمایشگاه ها به این صورت بوده که آینه های نصب شده روی دیوار نمونه گیری کنترل می کردند. اما امروزه از دوربین های مدار بسته جهت تضمین نمونه گیری گرفته می شود. این آزمایش نیاز به ناشتا بودن ندارد و باید در یک آزمایشگاه خوب در اصفهان صورت گیرد. گفته می شود جواب منفی آزمایش اعتیاد یعنی عدم اعتیاد فرد به ترکیبات تریاک است ، اما جواب مثبت لزوما به معنی معتاد بودن فرد نیست، مثلا زمانی که فرد از داروی استامینوفن کدئین استفاده می کند نتیجه آزمایش به اشتباه مثبت اعلام می شود و برای این منظور باید تست تاییدی گرفته شود. این تست به زمان بیشتری نیاز دارد.

برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − چهار =